A jobb oldalon látható képet Keve készítette iPhone + Instagram kombóban, láthatóan tilt-shift effekttel. Hasonlóan szép és jó képeket egyelőre inkább az iphone-os felhasználóktól látunk Instagramon, androidosoktól kevesebbet. Úgyhogy most jöjjön pár tipp androidos instagramereknek.
1. Fotózáshoz használd a saját fotókészítő appodat.
Az Instagram képrögzítője meglehetősen gyenge képeket készít, így sok androidos készülék esetében jobban járunk, ha a stock kamerát vagy mondjuk a Camera Zoom FX-et használjuk képrögzítésre. Az Instagram alkalmazás alsó menüjében kattintsunk a legjobbszélső ikonra, majd a jobb felső sarokban a három ponttal jelölt Settings ikonra. A Settings oldalon a "Camera Settings" oldal alatt kattintsuk ki a pipát a "Use Instagram's Advanced Camera" opció mellől. Innentől kezdve, amikor az Instagramban fotózni akarunk, az alkalmazás a stock kamerát fogja használni.
Másik opció, ha feltelepítjük a Camera Zoom FX appot, és ezt az alkalmazást használjuk fotókészítésre Instagramból is. A Zoom FX-nek sok előnye van. Egyik kedvenc beállításom a Stable Shot, mely segít nekünk abban, hogy rossz fényviszonyok mellett is tudjunk éles képeket készíteni. A másik dolog, amit néha használok, az éppen a tilt-shift mód, ami az Instagram for Androidól sajnos alapból hiányzik.
2. Ne használj kereteket.
Az egyik legértelmetlenebb dolog a fotóalkalmazásokban a mindenféle keretezés. Instagramban ezt a fotózást követően tudjuk kikapcsolni. Azon a felületen, ahol az effekteket válogatjuk. A bal felső sarokban található keret ikonra kattintsunk. (A tippért köszönet Pozsinak.)
3. Fotószerkesztés Photoshop Express-szel.
Maga az Instagram ajálnlja az Adobe mobilappját az androidos felhasználóknak. Én nem vagyok annyira oda érte. Amit korrigálni akarok a képen, azt rendszerint a Zoom FX-ben is meg tudom tenni. Meg egyébként is: az Instagram és eleve: a mobilfotózás az instant fotózásról szól. Ha nem sikerült jól egy kép, sebaj. Majd sikerül máskor egy másik. Nem kell stresszelni ezen.
4. Diptic: fotókombinációk
A Diptic azt tudja, hogy akár 4 különböző fotónkból is készít egy kollázst. Néha ez is hasznos lehet, bár őszintén szólva számomra ez is több törődés egy fotóval, mint amennyit valójában megér a dolog.
5. Retusálás
Na ez viszont simán jól jöhet bármikor. A TouchRetouch segítségével gyorsan és könnyedén eltávolíthatjuk a fényképünkről a nem kívánt elemeket.
6. Szín retus
Használom néha a Color Touch Effects appot is. Egyszerűen arra jó, hogy egy színes képből feketefehérek készítsek, és a kép egyes részein visszahozzam a színes alapot. (Lásd a teszképemen.) Aki ízléssel és ésszel használja, annak jó támogatás ez az alkalmazás.
7. Panorámaképek
A panorámaképek és az Instagram egymás esküdt ellenségei a képarány háborúban. Tegyük hozzá, az Android 4-ben az alap panorámakészítő eszköz zseniálisan jól működik. Akinek régebbi Android oprendszere van, annak a Pano ajánlható jó szívvel. Én is használtam anno. Panorámaképeket készíteni legalább olyan élvezetes, mint lomo effektes polaroidokat.
Nyers panorámakép Android 4-es stock kamera app-pal.
viteez 2012.04.08. 11:26:08
FXSZ 2012.04.08. 19:58:17
2012.04.09. 22:13:57
Dragon Z. · http://www.dragonweb.hu 2012.04.10. 12:41:46
FXSZ 2012.04.11. 23:05:18
efhábé 2012.04.13. 15:39:42
efhábé 2012.04.13. 16:05:16